Úszás

Úszni visszük a gyermekeket heti egy alkalommal a Janikovszky Éva Általános Iskola uszodájába, ahol tapasztalt szakedző igyekszik először a vízbiztonságot megteremteni, majd nagycsoportban egy-két úszás nemet is megtanulnak. A bátortalan félős gyermekeket mi óvónők átölelve visszük vízbe érzelmi biztonságot adva.

Úszás

Az úszás az egyik legelőnyösebb mozgásforma, eredményesen korrigálja a helytelen tartást, a gerinc deformitásokat, fejleszti az állóképességet, segíti a gyermekek izomzatának arányos fejlesztését, javítja a keringésrendszerét, erősíti immunrendszerét.

Az egy órás foglalkozásokon, játékos vízhez szoktatás, és az úszás alapelemeinek elsajátítása történik. Elsődleges cél, hogy  a gyermekek megszeressék a vizet, megfelelő úszásalapot biztosítson a jövőre, hogy akár versenyszerűen akár hobby szinten szívesen ússzanak  a későbbiekben is!